Музей історії та культури Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею Івано-Франківська область, Долинський район, с. Старий Мізунь, вул.. Січових Стрільців, 82

Назва школи Старомізунська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Василя Верховинця

Профіль музею краєзнавчий

Музей історії та культури села Старий Мізунь організований на базі загальноосвітньої школи та відіграє значну роль в національно-патріотичному вихованні учнів.

Музей був створений в 1998 році силами учнів, вчителів та жителів села і є результатом творчої, пошуково-дослідницької, збиральницької та експозиційної роботи.

Загальна площа музейного приміщення 48 м. кв.

Музей працює на основі річного плану роботи, є в наявності паспорт, свідоцтво про відомчу реєстрацію музею при закладі освіти, інвентарна книга музею.

В музеї є такі експозиційні розділи:

I. Наші земляки - учасники національно-визвольної боротьби .

II. В. Верховинець, Н. Наум - відомі діячі культури.

III. Побут селян.

IV. Куток Пам’яті.

V. Мізунська вишивка .

Уже з початкових класів відбувається перше знайомство учнів з експозиціями музею. На його базі проходять виховні години, уроки історії по темах «Наш край», «Опозиційний рух», «Розвиток культури», «Історичні джерела та їх види» а також українознавство, українська література («Література рідного краю»). У музеї проводяться заняття гуртків «Юні історики – краєзнавці» та «Юні музеєзнавці». 2014 рік – рік Шевченка в Україні. В нашій школі конкурс кращих читців творів Шевченка відбувся в музеї (Фото 7 ).

У нас підготовлена група екскурсоводів, які проводять екскурсії для учнів нашої школи і для відвідувачів (Фото 8, 9, 10).

На базі музею проходили зустрічі, із сином Василя Верховинця -Ярославом Верховинцем, заслуженим діячем мистецтв України. Тут звучали музика і пісні Олеся Дяка - сина одного з фундаторів УНФ Михайла Дяка (Фото 11 )

Рада музею організовує пошуково-дослідницьку роботу. Як учасники Всеукраїнської експедиції «Краса і біль України» проводили роботу за напрямом «Свята спадщина». Найцікавішим і найрезультативнішим стало дослідження життєвого і творчого шляху великого хореографа і композитора Василя Верховинця, яке ми проводили на основі документів, статей, спогадів, привезених для музею Ярославом Верховинцем. Кінцевим результатом стало написання роботи «... І твій гопак на «біс» вітали, о незабутній Верховинцю!».

Ще одна цікава зустріч відбулася у січні 2014 року з Олександром Денисенком – сином народної артистки СРСР Наталії Наум, автором художніх творів. Музей також відвідали народний артист України, депутат Верховної Ради Богдан Бенюк разом з радянським і українським естрадним співаком, народним артистом України Анатолієм Гнатюком.

Приймали участь у Всеукраїнській туристсько-краєзнавчій експедиції «Краса і біль України» за напрямом «З попелу забуття». Досліджували і узагальнювали зібраний матеріал про учасників національно-визвольних змагань Осипа Тишко, Миколу Костіва та Михайла Дяка. За цим же напрямом написано ще одну пошуково-дослідницьку роботу «Сторінками невідомого», в якій узагальнено матеріал про ікони зібрані Верховинцем.

Є учасниками Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України». Працювали за напрямами «Назва населеного пункту та її походження», «Виникнення населеного пункту», «Формування культурного, просвітницького середовища».

З часу оголошення Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції «Шляхами подвигу і слави» ми проводили дослідницьку роботу і зібрали багато спогадів про одну з найтрагічніших сторінок в історії нашого села часів Великої Вітчизняної війни - вбивчу акцію 5 квітня 1944 року. Підсумок - пошукова робота на тему «Розстріляне сонце».

Приймали участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Історія України і державотворення». На конкурс виконана робота «Дві долі…Дві світлі пам′яті…». Це робота про життя учасників національно – визвольної боротьби, жителів нашого села Івана Клима та Осипа Тюшки.

Членами гуртка «Юні музеєзнавці» зібрано і узагальнено матеріал про пам′ятні місця села Старий Мізунь. В результаті підготовлено проект «Пам′ятні знаки та хрести села Старий Мізунь»

У Книзі Пам’яті, що знаходиться у музеї, зберігаються зібрані списки односельчан, які загинули під час акції 5 квітня 1944 року, списки жителів села, які не повернулися з Другої світової війни, тих, які полягли за вільну Україну, репресованих та вивезених у Сибір. На жаль, інших свідчень про цей період, особливо на завершальному етапі війни, нам знайти не вдалося.

Співпрацюємо з місцевим Будинком культури, працівники якого теж займаються краєзнавчою роботою.

Члени ради музею приймали участь у конкурсах, семінарах, конференціях, круглих столах, організований ОДЦТКУМ.

У 2006-2009 рр. учні школи нагороджувалися Грамотами Управління освіти і науки облдержадміністрації за змістовну дослідницько-пошукову роботу.

Кiлькiсть переглядiв: 912

Коментарi

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031